Dzień Języka Ojczystego, 1 marca 2019

Używaj zawsze
To polskie przecież
Piękne i własne!

W piątek, 1 marca w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji zaprosiliśmy gościa - Panią Ewę Grzesiak z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej. Przeczytała nam wiersze Jana Brzechwy: "Jak rozmawiać trzeba z psem" oraz "Kwoka". Do głośnego czytania włączyły się również Panie Dyrektor. Pani Dyrektor Dorota Czapnik-Berej przeczytała nam utwór Doroty Gellner "Przyjecie", natomiast Pani Wicedyrektor Małgorzata Wawryszuk wiersz  "Bajeczka" tej samej poetki.

Przedszkolaki z grupy "Żabki" - Nadia i Olek -wyrecytowały wierszyk o języku polskim. Dzieci wzięły również udział w zabawach zorganizowanych przez Panią Wiolę.
Uroczystość miała na celu kształtowanie postaw patriotycznych, uwrażliwianie dzieci na piękno języka polskiego oraz literatury polskiej. Służyła również integracji społeczności przedszkolnej.