O Koronawirusie - z dziećmi

Drodzy Rodzice!

„Stan zagrożenia epidemicznego”- takie słowa usłyszeliśmy wszyscy tydzień temu. Zakazy, które pojawiły się w związku z sytuacją, z którą musimy się zmierzyć sprawiły, że pojawiło się w Nas wiele emocji, ale nie tylko w Nas, również w Naszych Dzieciach. Smutek, złość, zaniepokojenie, przeplata się ze strachem. Jest to trudny czas, nie tylko dla Nas- Dorosłych. Dzieci nie rozumieją co się dzieje, u niektórych, zwłaszcza starszych, pojawia się również radość w związku z zamknięciem placówek oświatowych, ale również radość ze spędzenia tego trudnego czasu w domu, z mamą, tatą, wspólnie.

Kochani Rodzice, pamiętajmy, że emocje, które w Nas buzują, w każdej chwili mogą przenieść się na Nasze Dzieci. To właśnie one są odzwierciedleniem Naszego nastroju, zachowania. Rozmawiajcie Państwo ze swoimi Pociechami, oczywiście selekcjonując przy tym informacje i przekazując adekwatnie do wieku swojego dziecka.

Zachęcam do zapoznania się z bajką edukacyjną, której odnośnik jest już na Naszej głównej stronie internetowej- dzięki tej bajce, rodzic w bardziej przystępny sposób może wyjaśnić dziecku różnego rodzaju wątpliwości w związku z zaistniałą sytuacją. Bajka ta pomoże również zredukować lęk, jaki się może pojawić.

W Internecie pojawiło się też wiele artykułów z wypowiedziami specjalistów na temat sposobu rozmawiania z dziećmi o epidemii, polecam artykuł: https://dziennikbaltycki.pl/jak-rozmawiac-z-dziecmi-o-koronawirusie-strach-zwiazany-z-epidemia-wymaga-od-rodzicow-szczegolnego-zaopiekowania-sie-swoimi/ar/c14-14855033.

W razie pytań, wątpliwości, jestem do Państwa dyspozycji i służę wsparciem oraz pomocą.

Mój e-mail: psychologps@wp.pl.

Zachęcam do kontaktu.
Życzę Wam oraz Dzieciom dużo zdrowia i cierpliwości.
Do zobaczenia w Naszym przedszkolu!

Patrycja Słomiany