Drodzy Rodzice!

Znaleźliśmy się w trudnej i nietypowej sytuacji, która dla nas wszystkich jest czymś nowym i nieplanowanym. Czas naszej wspólnej odpowiedzialności – obowiązkowego przebywania w domu, poza przedszkolem oraz bez obecności koleżanek i kolegów, nie musi być czasem straconym i warto wykorzystać go na różne aktywności. Tak często narzekamy, że na co dzień brakuje nam czasu dla dzieci, dlatego też okres ten jest świetną okazją, aby spędzić go wspólnie z dziećmi, wzmacniając relacje rodzinne. Sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy to doskonały moment aby skorzystać z ogromnego potencjału, jakie niosą nowoczesne technologie. Chcemy Was zainspirować i wskazywać sposoby spędzania czasu, dlatego mamy dla Was kilka propozycji stron internetowych, na których z pewnością znajdziecie wiele wskazówek, co robić z dziećmi w domu, gdy musimy poddać się zaleceniom władz i instytucji państwowych. Oto one:

www.kreatywniewdomu.pl
www.eduzabawy.com
www.maluchwdomu.pl
www.mamawdomu.pl
www.mojedziecikreatywnie.pl
www.lecibocian.pl
www.youtube.com
www.youtubekids.com

"Bajkę o koronawirusie znajdziecie Państwo TUTAJ"

Zachęcamy do zapoznania się z:
O Koronawirusie - z dziećmi
Materiały edukacyjne, emocje - psycholog

Wszystkim Rodzicom i naszym Przedszkolakom życzymy dużo zdrowia i spokoju. Bardzo za Wami tęsknimy!

Szanowni Rodzice!

Decyzją Burmistrza Łęcznej z uwagi na poważne
zagrożenie koronawirusem,
od dnia 12 marca do odwołania
Przedszkole Publiczne Nr 4
zostaje zamknięte.

Ten czas powinniśmy spędzić w domu, raczej nie wychodzić.
Ważne, by unikać dużych skupisk ludzi.
W związku z powyższym przysługuje Państwu zasiłek opiekuńczy
za okres nie dłuższy niż 14 dni niezależnie
od liczby dzieci wymagających opieki.
Aby uzyskać zasiłek, należy wypełnić
przygotowane przez ZUS oświadczenie
i dostarczyć je do pracodawcy.

O Przedszkolu...

Przedszkole czynne jest w godzinach 6.00-17.00 w dni robocze od poniedziałku do piątku.

W przedszkolu funkcjonuje 10 oddziałów przedszkolnych dla dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat.

Placówka mieści się w wolnostojącym, piętrowym budynku otoczonym rozległym ogrodem z placem zabaw wyposażonym w sprzęt sportowo-rekreacyjny, który zaspokaja potrzeby ruchowe dzieci oraz zapewnia doskonałe warunki do zabawy i wypoczynku na świeżym powietrzu.

Przedszkole posiada salę do specjalistycznych zajęć indywidualnych oraz ogród sensoryczny, w którym dzieci poznają świat wielozmysłowo.

Jasne, kolorowe, przestrzenne, estetycznie i funkcjonalnie wyposażone sale dają dzieciom poczucie ciepła i bezpieczeństwa. Zgromadzone w salach kąciki zainteresowań, zabawki i pomoce dydaktyczne stwarzają szansę podejmowania przez dzieci różnorodnych aktywności.

Organem prowadzącym jest Gmina Łęczna. Nadzór pedagogiczny sprawuje Kuratorium Oświaty w Lublinie. Dyrektorem Przedszkola jest mgr Dorota Czapnik-Berej, wicedyrektorem - mgr Małgorzata Wawryszuk.

Zapraszamy do naszego Przedszkola!

Ramowy rozkład dnia