Projekt edukacyjny 'LAS'

Dzieci z grupy Motylki i Misie realizowały projekt edukacyjny „LAS”. Celem projektu było poznanie, rozpoznawanie i nazywanie popularnych gatunków roślin i zwierząt występujących w naszych lasach. Jednym z przedsięwzięć w projekcie była wycieczka do pobliskiego lasu. Podczas wyprawy dzieci zobaczyły jak piękne i bogate jest środowisko leśne i jak można w nim miło spędzać czas. Dzieci miały możliwość wskazywania i rozróżniania warstw lasu.

Kolejnego dnia dzieci wraz z paniami posadziły drzewko w ogrodzie przedszkolnym. Odwiedził nas też pan myśliwy, który przeprowadził interesujące zajęcia na temat lasów i jego mieszkańców. Dzieci wykonywały dużo prac plastycznych i zadań związanych z tematyką. Ostatniego dnia pojechaliśmy na wycieczkę do Poleskiego Parku Narodowego.