Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 2019

Nasze przedszkole zaangażowało się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu poprzez uroczysty „niebieski” przemarsz po najbliższej okolicy, wykonanie prac plastycznych na konkurs „W inności piękno” oraz uczestnictwo w Artystycznym Festynie Integracyjnym na Placu Kościuszki w Łęcznej.

4 kwietnia dzieci przyniosły do przedszkola niebieskie balony na znak solidarności z ich rówieśnikami cierpiącymi na zaburzenia ze spektrum autyzmu. Każdy miał również na sobie niebieski element stroju.

Dzieci z grupy  „Misie”  reprezentowały nasze  przedszkole na festynie  „W inności piękno”  i wykonały taniec „Sofia”. Festyn został zorganizowany przez Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Łęcznej  oraz  Stowarzyszenie   na  Rzecz  Wspierania  Rozwoju   Dzieci  i Młodzieży „FORTITUDO”. Celem wydarzenia było zwrócenie uwagi na problematykę związaną z autyzmem oraz integracja społeczności lokalnej. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Łęczna Pana Leszka Włodarskiego oraz Starosty Powiatu Łęczyńskiego Pana Krzysztofa Niewiadomskiego.